Know How

Strony internetowe

Nowości w 2019 roku

Katarzyna Natkaniec

Początek Nowego Roku zapowiada się bardzo interesująco. Nie tylko do programistów, ale również dla standardowych użytkowników WordPress. Ten CMS jest naszym głównym narzędziem pracy. Więcej o jego zaletach i funkcjonalności znajdziesz TUTAJ.

Na styczeń zapowiedziana jest publikacja nowej wtyczki do WordPress integrującej ją z narzędziami Google. „Site Kit by Google” pozwoli na dostęp do danych z takich narzędzi jak Search Console, Analytics, AdSense i PageSpeed Insights. Wszystko to w jednym miejscu, dostępne w panelu administratora. Poza dostępami wtyczka ma również dostarczyć nam szczegółowych raportów z linków zewnętrznych.

Kilka informacji o narzędziach:

  • Search Console: strona dla administratorów pozwalająca na sprawdzenie statusu indeksowana strony oraz optymalizację widoczności strony
  • Analytics: narzędzie służące do generowania analiz i raportów dotyczących strony internetowej (ruch na stronie, informacje o konwersjach, segmentacja użytkowników)
  • AdSense: zarządzanie płatnymi reklamami umieszczanymi na swojej stronie internetowej
  • PageSpeed Insights:  narzędzie pozwalające na sprawdzenie szybkości działania strony internetowej

My nie możemy się już doczekać, aby ją przetestować.

 

WordPress wprowadził również nową wersję 5.0 która umożliwia intuicyjne tworzenie strony z bloków. Na najnowszej wersji, treści będą umieszczane w blokach mediów (można je uzupełniać o elementy multimedialne, tekst, grafiki). Bloki będą dopasowywane do wielkości ekranów i dają naprawdę wiele możliwości jak np. pionowe pasy, wąskie, szerokie elementy i wszystko pomiędzy, które wystarczy przemieszczać na stronie. Ułatwieniem jest tworzenie zestawów bloków, które mogą być zawsze pod ręką z zapisanymi wszystkimi wcześniejszymi elementami (formatowanie, style grafik itd.)

Dedykowany dla najnowszej wersji jest domyślny szablon Twenty Nineteen obrazujący wszystkie możliwości i najmocniejsze strony edytora.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz artykuł na inny temat?

Masz pytania? Interesuje Cię oferta 1connect? A może potrzebujesz artykułu na podobny temat?
Napisz do nas.

Bądź na bieżąco

Newsletter został poprawnie zasubskrybowany.

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

1CONNECT will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.