BZ WBK Santander Bank & Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

wróć do portfolio

Przegląd

Projekt został zrealizowany w ramach współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z Bankiem Zachodnim WBK Grupa Santander. Realizacja miała na celu stworzenie aplikacji, która pozwoli instytucji finansowej na uzyskanie dostępu do bazy potencjalnych pracowników i monitorowania ich rozwoju.

Szczegóły

Klient Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Bank Zachodni WBK Grupa Santander
Data 2016
Rozwiązania Projektowanie strony, UX/UI , aplikacja mobilna

Wyzwanie

Wyzwaniem przed jakim stanęliśmy było stworzenie aplikacji, która umożliwi Bankowi Zachodniemu WBK dotarcie do najbardziej utalentowanych studentów i absolwentów uczelni, jako potencjalnych pracowników banku. Głównym założeniem było stworzenie mechanizmów i rozwiązań, które pozwolą na wyselekcjonowanie przyszłych pracowników z uwzględnieniem dopasowania ich kompetencji i umiejętności do określonych ofert pracy.

Interatywne Quizy

Najważniejszą funkcją Quizów była identyfikacja kompetencji oraz zdolności studentów i absolwentów UEP w odniesieniu do wybranych obszarów związanych z działalnością banku. Potencjalni kandydaci, którzy zalogują się do aplikacji, mają możliwość rozwiązywania interaktywnych quizów dostępnych w aplikacji. Pozytywne ukończenie każdego zadania prowadzi do podniesienia ogólnego wyniku przypisanego do profilu użytkownika. Bank ma możliwość przeglądania rezultatów i profili użytkowników aplikacji, a co za tym idzie – selekcji i wyboru kandydatów spełniających określone kryteria.

Profile studentów

Każdy student i absolwent może utworzyć swój własny profil ze zdjęciem i indywidualnymi ustawieniami. Dodatkowo każdy użytkownik może zarządzać swoim profilem na urządzeniach mobilnych, co skutkuje brakiem ograniczeń pod względem czasu i miejsca.

Rezultat

W toku realizacji zadania powstała aplikacja, w ramach której swoje cele osiągnąć mogą jednocześnie trzy strony użytkowników – Uniwersytet, Bank oraz studenci i absolwenci. Aplikacja spełnienia następujące założenie:

  • narzędzie daję dostęp do znacznie uproszczonej rekrutacji studentom i absolwentom uczelni,
  • studenci i absolwenci mogą zakładać konta z uwzględnieniem CV oraz prezentujące ich kompetencje i umiejętności,
  • aplikacja daje dostęp do Quizów, w ramach których użytkownicy mogą demonstrować swoje zdolności i potencjał,
  • aplikacja funkcjonuje na systemie Android.

Zainteresowały Cię nasze projekty?

Skontaktuj się z nami